Dyscyplina rosnąca w siłę

Dostrzegając rozwój rynku e-sportowego w Polsce, jak i na świecie, Kancelarie UGW oraz LSW postanowiły stanąć naprzeciw potrzebom naszych Klientów, tworząc nowy podmiot, specjalizujący się w zakresie świata sportu, w tym e-sportu, który staje się coraz popularniejszą częścią sektora rozrywki sportowej. Coraz większe i profesjonalnie prowadzone eventy e-sportowe przedstawiają wyzwania nie tylko dla zawodników, sztabów szkoleniowych i samych organizatorów, lecz także ukazują wiele wyzwań prawnych wymagających dokładnej analizy pod kątem ich zgodności z obowiązującymi przepisami.

Celem ESplatform staje się zatem przeprowadzenie naszych Klientów przez wszelkiego rodzaju zagadnienia związane z samą organizacją wydarzeń/turniejów ze świata e-sportu, jak i kwestie:

1

umów sponsorskich, reklamowych i promocyjnych, w tym udziału podmiotów z sektora zakładów wzajemnych w ramach wydarzeń e-sportowych (poprzez ukazanie swoich logotypów lub wykup tzw. „naming rights” do turniejów
2

umów z zawodnikami oraz sztabem trenerskim
3

analizy regulacji prawnych obejmujących rynek e-sportowy w Polsce, jak i poza jej granicami
4

praw telewizyjnych oraz prowadzonych przez organizatorów dodatkowych promocji podczas danego wydarzenia e-sportowego (pozostałe gry losowe i konkursy)
5

zakresu bezpieczeństwa i obowiązków wskazanych przez regulacje prawne; w ramach prowadzenia eventów,
6

transmisji w mediach społecznościowych oraz we własnych kanałach związków e-sportowych, jak i poszczególnych drużyn
7

ochrony wizerunku sportowców oraz ochrony znaków towarowych podmiotów ze świata e-sportu
8

związane z zagadnieniem utworzenia poszczególnych działów w podmiotach e-sportowych
9

wymaganych zezwoleń w ramach przeprowadzenia turniejów e-sportowych
10

podatkowe
11

umów współpracy z różnego rodzaju podmiotami wspomagającymi organizację eventów e-sportowych

Trafiłeś w dobre ręce

Biorąc powyższe pod uwagę ESplatform oferuje swoim Klientom pełen zakres usług, gwarantujący obsługę na najwyższym poziomie. Prawnicy wybrani do projektu posiadają doświadczenie w pełni odpowiadające obecnie występującym wyzwaniom związanym z rynkiem e-sportowym na świecie. Połączenie dwóch znanych na rynku warszawskim Kancelarii w naszej ocenie jest w stanie zapewnić nową jakość rozwiązań dostosowaną do szybko rozwijającej się dziedziny e-sportu.